Bikepark Hradiště

Skiareál Hradiště není třeba moc představovat – fungující sjezdovka, skvělá atmosféra a super podmínky pro lyžovačku celé rodiny. Přilehlé lesy okolo sjezdovky však skrývají, zatím nevyužitý, potenciál – členitý terén, kameny, skály. V takovém prostředí se daří příznivcům horské cyklistiky, a tak vznikl nápad, jak jim toto prostředí ještě zpříjemnit… vybudovat bikepark!

 

bikepark hradištěKampaň

K realizaci projektu v tuto chvíli schází jediná věc a tou jsou finance. Proto vznikla kampaň na www.startovac.cz (od 5.2.2018), díky které, doufám, získáme potřebné peníze k zaplacení zemních prací (bagr), pořízení dřeva na překážky a zaplacení brigád, cca 150.000 Kč. To vše je potřeba k prvnímu bikeparku v České Kanadě.

Alexandr Sidor

 


Každý, kdo sjezdovku Hradiště zná, ví, že to není žádný obrovský kopec. Sjezdovka disponuje délkou zhruba 500 metrů a bikepark by měl nabídnout dvě tratě – jednu delší „Flow line“(cca 650metrů) a méně náročnou a druhou „Hard line“(cca 550m), vedoucí podél sjezdovky, technicky náročnější na zdolání. Náročné pasáže jako jsou skoky, úzké lávky a technické sjezdy, vždy nabídnou bezpečnou variantu – objezd či přejezd a zajistí tak zdolání kopce i méně zdatným bajkerům. Avšak nouze nebude ani o velké skoky a atraktivní pasáže jako je „north shore“ sekce – delší dřevené lávky zakončené skokem nebo průdkým sjezdem. Cestu nahoru zpět na start zajistí lanovka a tak vám výšlap kopce nebude ubírat síly na další adrenalinový zážitek.

 

 

Na výstavbě bikeparku se podílí Alexandr Sidor – vítěz českého poháru ve sjezdu horských kol, stavitel tratí a pořadatel akcí a závodů, jako jsou Downtown Dačice, či DemoAirDay, ve spolupráci s provozovatelem lyžařského areálu panem Hánou a městem Nová Bystřice. Jak provozovatel lyžařského areálu, tak město projekt podporují a vycházejí vstříc jak pozemkově, tak službami (lanovka). Bikepark má již všechna potřebná povolení od životního prostředí Jindřichova Hradce, městských lesů Nové Bystřice i soukromých majitelů pozemků, na kterých by měl bikepark být.

Když to klapne, na začátku léta bychom bikepark rádi otevřeli. Podpořte dobrou věc a pomozte Hradišti žít i mimo zimní sezónu!

Facebook Bikepark Hradiště.

 

Autor článku: Alexandr Sidor 

vítěz českého poháru ve sjezdu horských kol, stavitel tratí

a pořadatel akcí a závodů, jako jsou Downtown Dačice, či DemoAirDay