Institut Slavonice

16. března 2018, 18:00 hodin

 

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech. Obvykle čtyřhodinové pásmo filmů z celého světa. Program festivalu tvoří jednotliví místní pořadatelé z filmů které jsme pro festival připravili.

Rezervace na telefonu: 384 493 320

Vstupné: 80 Kč plné, 60 Kč pro členy FK


Filmy v hlavním programu :


DugOut

18:00 hodin
Sekyra. Prales. Dva dobrodruzi a rodinka z Amazonie. Dugout znamená loď vytesaná z jediného kusu kmene. A přesně takovou loď si vytesali dva dobrodruzi Ben a James. Kam na ní doplujou?

Oči Boha

18:55 hodin

Řeka Saryjaz láká ty nejlepší kajakáře už od 30. let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří  na pomezí Kyrgyzstánu a Číny mají odvahu vystavit se silnému proudu v kaňonu, aby se na konci své cesty podívali do očí boha.

 

Teória šťastia

19:45 hodin

Poetický filmový příběh o kontrastu lezeckých generací na Slovensku.

Oddaný 

20:20 hodin

Volné potápění s kosatkami na norském pobřeží.

 

Back to Heights 

20:30 hodin

Slacklinerce Anče Kuchařové. Po úrazu kolena se vydává na expedici do Maroka, kde znovu hledá motivaci a odvahu stoupnout si na highlinu.

 

Nefritové vody 

20:45 hodin

Coast to coast na Novém Zélandě je jedním z nejstarších multisportovních závodů na světě. Ve startovním poli jsou i dvě ženy – Hollie a Robyn. Jaká je jejich motivace zůčastnit se náročného závodu?

 

(zdroj: www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/)