Třetí ročník Běhu Českou Kanadou opět podpoří dobrou věc

V sobotu 16. června se v Nové Bystřici uskuteční třetí ročník benefičního závodu Běh Českou Kanadou. Pořadatelé letos podporují hendikepovaného Jiřího Jandu. Výtěžek ze startovného přispěje na bezbariérovou rekonstrukci koupelny, která rodině usnadní každodenní péči o Jirku.

 

Tomáš Kamas: +420 607 101 201,                             

behceskoukanadou@seznam.cz                        

 

Start závodu je 16. června v 17.00 hodin v městském parku v Nové Bystřici. Pro běžce jsou připraveny dvě tratě – 6,5 a 10,5kilometru. Do závodu je třeba se předem registrovat a zaplatit startovné ve výši 250 korun. První kolo registrace končí 10. června o půlnoci. Další registrace je možná už za 350 korun. V den závodu se mohou zájemci registrovat nejpozději do 15.00 hodin a startovné uhradit v hotovosti na místě. Bližší informace včetně propozic závodu jsou k dispozici na webových stránkách www.novabystrice.cz. Běh Českou Kanadou je akce pro celou rodinu. Pro nejmenší závodníky pořadatelé připravili dětské závody a zábavný doprovodný program. Do hlavního závodu v obou distancích se mohou přihlašovat muži i ženy v kategoriích do 40 let a nad 40 let. Akce bude završena večerní zábavou s živou hudbou pro všechny sportovce, dobrovolníky i fanoušky.

Po dvou vydařených ročnících, kterých se zúčastnilo bezmála 300 běžců a pomohly dvěma hendikepovaným dětem pořídit nákladné kompenzační pomůcky, se pořadatelé rozhodli v Nové Bystřici zorganizovat další benefiční běh. Hlavní pořadatel závodu Tomáš Kamas sdělil: „Cítíme, že organizace Běhu Českou Kanadou má smysl a je podporována jak ze strany novobystřické radnice, tak ze strany veřejnosti. Nejenom že rekreační běhání se stalo fenoménem posledních let, ale máme také spoustu účastníků, kteří běží hlavně pro dobrou věc a chtějí ji společně podpořit.“